Hledat
Personal menu
Filters
Close

Pořizujete si koťátko? Díl třetí.

19. září 2014

Přinášíme vám třídílný seriál o tom, na co si dát pozor při výběru kotěte, co všechno by měla obsahovat kotěcí výbavička a čím se řídit při výběru vhodné stravy. 


DÍL TŘETÍ

Doporučení při výběru krmiva a pochoutek.

Krmivo 

Na trhu existuje široký výběr krmiv, proto pokud se v nich zatím příliš neorientujete, doporučujeme navštívit specializovaný obchod s chovatelskými potřebami nebo vašeho veterináře pro odborné, nezávislé rady ohledně vhodného výběru krmiva, a to podle věku, velikosti plemene, aktivity a zdravotního stavu vašeho koťátka. Mějte na paměti, že kočka je striktní masožravec a živočišný protein – hlavně pak maso – je pro ni nezbytně důležité. Určitě se vyhněte krmivům s umělými barvivy, dochucovadly a konzervanty. Nezapomeňte si také porovnat denní krmné dávky, které vám také pomohou se lépe zorientovat v kvalitě daného krmiva. Čím je dávka menší, tím by mělo být krmivo stravitelnější. Pochoutky 
Obecně jsou kočky velmi zmlsaní tvorové a jen tak něco nezbaští. Až budete chtít odměnit vaše klubíčko nějakým pamlskem, vybírejte pečlivě. Na trhu je nepřeberné množství různých dobrůtek, ale ne všechny jsou zdraví prospěšné. Vždy byste měli hledět na kvalitu – příliš cukru, soli či jiných dochucovadel určitě není vhodné pro správný vývoj vašeho drobečka. Kravské mléko je pro kočky absolutně nevhodné kvůli obsahu laktózy, kterou kočky nedokáží strávit, a proto mívají zažívací potíže v podobě průjmu. Jako alternativu můžete nabídnout speciální mléko pro kočky. 


Konečně nadešel den D, kdy si jedete pro své koťátko! 
Doma je všechno připravené a celá rodina se těší na nového člena domácnosti. Nedovolte dětem, aby kotě přivítaly příliš bouřlivě, mohly by je rozrušit a vylekat. Tento den znamená pro všechny velkou změnu – přebíráte zodpovědnost za živého tvora, který bude denně potřebovat vaši péči a lásku po příštích deset, patnáct i více let. 


SERIÁL NA POKRAČOVÁNÍ
DÍL PRVNÍ
DÍL DRUHÝ
DÍL TŘETÍ
Vložte svůj komentář