Hledat
Personal menu
Filters
Close

Setkání grifonků a brabantíků slavilo úspěch

10. února 2014

Setkání grifonků a brabantíků slavilo úspěch
Premiérový ročník má za sebou soustředění grifonků a brabantíků, které se konalo ve dnech 3. až 6. července na cvičišti hodonínského kynologického klubu. Akci organizoval Kynologický klub ČKS Hodonín ve spolupráci s Klubem chovatelů grifonků a brabantíků. Setkání se zúčastnilo celkem 15 psů plemene grifonek a brabantík, z nichž nejmladšímu byly čtyři měsíce a nejstaršímu osm let. Bohatý program byl zaměřen zejména na prohloubení základní ovladatelnosti a agility.
 
Celodenní trénink vedly zkušené výcvikářky Veronika Vargová a Jarka Hřebačková. Kromě, již zmíněné, ovladatelnosti a agility si mohli zájemci vyzkoušet také tanec se psem a předvedení pejska ve výstavním kruhu. K dobré náladě přispěl každovečerní táborák s kytarou, který byl příležitostí ke zhodnocení celodenního snažení. Součástí akce byl společný výlet, kdy jsme se společně se svými čtyřnohými kamarády vydali na plavbu lodí Korálka po řece Moravě až ke slovenské Skalici. Jak pro pejsky tak i pro nás byly meandry řeky v horkém letním dni zajímavým zpestřením.
 
Čtyřdenní soustředění vyvrcholilo 3. ročníkem neoficiálních závodů agility – speciálem pro grifonky a brabantíky, kde mohli účastníci akce zúročit své čerstvě nabyté zkušenosti. Rozhodčí Veronika Vargová nachystala pro začátečníky, pokročilé i veterány zajímavé běhy v agility, jumpingu a ve hře. Pro vítěze byly připraveny krásné poháry, které věnoval Klub chovatelů grifonků a brabantíků, věcné ceny věnoval Velkoobchod chovatelských potřeb a krmiv Plaček s.r.o., Poděbrady distributor prémiového krmiva Ontario a Zootera Milevsko.
 
Soutěžní zápolení skončilo v poledních hodinách vyhlášením výsledků a předáním cen. Jako památku na tyto příjemně strávené dny si každý z účastníků odnesl, kromě množství zážitků, také pohár věnovaný Klubem grifonků a brabantíků. Po vyhlášení výsledků a předání cen následovalo společné fotografování a loučení, po kterém jsme se rozjeli do svých domovů.  

Jaroslava Hřebačková

Vložte svůj komentář